- Grupa Azoty podtrzymuje politykę dywidendową – poinformował prezes Wojciech Wardacki.

- Grupa Azoty może, w związku z przejęciem Compo Expert, zrewidować program inwestycyjny, opóźniając realizację pewnych projektów. Priorytetowe inwestycje grupy będą jednak realizowane zgodnie z planem – poinformował wiceprezes Azotów Paweł Łapiński.

- Grupa Azoty liczy, że przejęcie Compo Expert, producenta nawozów specjalistycznych, uzupełni ofertę grupy o produkty wysokomarżowe oraz zapewni synergie m.in. w obszarze sprzedaży, know-how produkcyjnego oraz badań i rozwoju - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Grupy Azoty.

- Docelowo będziemy dążyć do uzyskania własnego wydobycia ze złóż w Norwegii na poziomie 10 mld m sześc. rocznie, czyli przepustowości gazociągu Baltic Pipe – powiedział PAP prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak.

- Aplisens planuje dalszą dywersyfikację rynków zbytu i wejście do Turcji oraz Stanów Zjednoczonych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Zysk netto Firmy Oponiarskiej Dębica w drugim kwartale 2018 roku wyniósł 12,4 mln zł, czyli był o 29 proc. niższy rdr - poinformowała spółka w komunikacie. Przychody grupy w tym okresie spadły rdr o 0,6 proc. do 468 mln zł.

- Kruk oczekuje, że tegoroczny poziom inwestycji w portfele w Polsce będzie rekordowy i przekroczy poziom 430 mln zł. Spółka spodziewa się, że w najbliższych kwartałach wskaźnik kosztów do spłat będzie wynosił około 29 proc. i ocenia, że jej apetyt na ewentualny zakup portfeli GetBacku jest umiarkowany – poinformowali przedstawiciele spółki.

- Aplisens przewiduje, że przychody grupy zwiększą się o kilka proc. w drugim półroczu 2018 r. Realizacja całorocznego planu 107,5 mln zł jest możliwa, ale utrudniona ze względu na spadek sprzedaży w Iranie - poinformował dziennikarzy Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

- Koszty związane z rebrandingiem BZ WBK na Santander Bank Polska będą rozłożone na dwa lata. Bank podtrzymuje swoją politykę dywidendową i chce wypłacać dywidendę co roku - poinformował Michał Gajewski, prezes spółki.

- Amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics złożyła w sierpniu 2018 roku 8.734 wnioski o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA, co oznacza wzrost mdm o 4,2 proc. i spadek rdr o 0,8 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwa kontrola zlecona przez jej radę nadzorczą - potwierdził minister energii Krzysztof Tchórzewski, uznając jednak odpowiedź na pytanie o potencjalną dymisję prezesa spółki za "wychodzenie przed szereg". "Stoimy murem za prezesem" - zapewniają związkowcy z JSW.

- Zarząd Ambry rekomenduje wypłatę 0,68 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2018 roku - podała spółka w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================