Zawetowanie każdej propozycji, która oznaczałaby sankcje przeciw Polsce, zapowiedział w środę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie po przyjęciu w PE rezolucji w sprawie Węgier.

"Konsultowaliśmy się z polskimi przyjaciółmi i zapewniliśmy się nawzajem, że będziemy się sprzeciwiać i zawetujemy każdą propozycję, która oznaczałaby jakiekolwiek sankcje bądź wystąpienie przeciw drugiej stronie" – oświadczył minister.

"Uważamy za podwójne standardy procedurę UE, która toczy się przeciw Polsce, a o dzisiejszym głosowaniu (w PE ws. Węgier - PAP) wyraziłem się już jasno, tak więc my Węgrzy i Polacy zawsze możemy na siebie liczyć" - powiedział Szijjarto.

Małostkową zemstą na Węgrzech nazwał przegłosowanie w środę w Parlamencie Europejskim rezolucji wzywającej do uruchomienia art. 7 traktatu unijnego wobec Węgier szef dyplomacji tego państwa Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.

"Dzisiejsza decyzja PE jest niczym więcej jak małostkową zemstą proimigracyjnych polityków na Węgrzech" - oświadczył Szijjarto.

Reklama

Wyraził przekonanie, że decyzja została podjęta dzięki oszustwu, gdyż przy liczeniu głosów nie wzięto pod uwagę głosów wstrzymujących się. Zapowiedział poszukiwanie prawnych sposobów podważenia wyników głosowania.

>>> Polecamy: PE zgodził się na uruchomienie art. 7 wobec Węgier