Kavanaugh, konserwatywny sędzia, który był nominowany do SN przez Trumpa, został oskarżony o molestowanie seksualne kilku kobiet. Przesłuchania w tej sprawie zdominowały proces zatwierdzania tej kandydatury.

Komentując wybory środka kadencji, Trump podkreślił też, że do wygranej Republikanów przyczyniła się jego polityka i świetna kondycja gospodarki, oraz jego wysiłki na rzecz republikańskich kandydatów w tym głosowaniu.

Prezydent odniósł się do ewentualnej współpracy w Kongresie USA demokratycznej większości w Izbie Reprezentantów z kontrolowanym przez Republikanów Senatem.

"Mam wiele wspólnego z Demokratami w (kwestiach dotyczących) infrastruktury i obydwie strony chcą (reformy) opieki medycznej" - dodał Trump.Ostrzegł jednak Demokratów przed wszczynaniem dotyczących go śledztw w sprawach takich jak Russiagate: "oni mogą grać w tę grę, ale my gramy w nią lepiej".

Prezydent USA Donald Trump powiedział środę, że nie zakończy śledztwa ws. Russiagate prokuratora specjalnego Roberta Muellera, ale że mógł to zrobić wielokrotnie, bo "nie było zmowy" z Rosjanami. Podkreślił, że nie obawia się tego postępowania.

Trump odmówił odpowiedzi na pytanie, czy zamierza zwolnić prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Jeffa Sessionsa i jego zastępcę, który nadzoruje bezpośrednio śledztwo Roberta Muellera.