WIG20 spadł na zamknięciu o 0,64 proc. do 2.217,97 pkt., a WIG poszedł w dół o 0,48 proc. do 56.652,31 pkt. Dla obu indeksów była to trzecia z rzędu zniżkowa sesja. mWIG40 stracił 0,08 proc. do 3.890,64 pkt., zaś sWIG80 wzrósł o 0,03 proc. do 10.829,41 pkt., przerywając trwającą pięć dni serię spadków.

Obroty na akcjach wyniosły ok. 895 mln zł, w tym 764 mln zł na spółkach z WIG 20.

Zdaniem Tomasza Manowca, zarządzającego Noble Funds TFI nie widać na razie, by trend spadkowy małych i średnich spółek miał trwale się odwrócić.

"Możliwe, że końcówka roku będzie lepsza, ale czynniki fundamentalne, czyli pogarszające się wyniki w III i IV kwartale, które generują duże ryzyko na przyszły rok, nie sprzyjają pozytywnemu sentymentowi dla mWIG40 i sWIG80. Na tę chwilę wydaje się, że trend spadkowy ma więcej argumentów za kontynuacją niż zakończeniem" - powiedział PAP Biznes Manowiec.

"Jest dobry sentyment na zagranicznych rynkach i uważam, że trend wzrostowy dla spółek z WIG20 będzie kontynuowany. W przyszłych tygodniach ten segment rynku może cały czas być mocny" - dodał.

Wśród blue chipów we wtorek najmocniej rosła PGE (o 4,3 proc.), której kurs jest najwyższej od lutego. W górę poszły także inne spółki energetyczne: Energa o 0,9 proc., a Tauron o 0,5 proc.

WIG Energetyka wzrósł o 2,7 proc., a indeks znalazł się najwyżej od końca lipca i o 18,7 proc. powyżej historycznego minimum ustanowionego z 10 września 2018 r.

Kurs KGHM zwyżkował o 4,1 proc., co jest najwyższym poziomem zamknięcia od końca sierpnia.

Spadkom w WIG20 przewodziło CCC (o 5,8 proc.), mocno zniżkowało także LPP - o 3,4 proc.

Mocne spadki kontynuował Alior (o 5 proc. we wtorek) akcje banku są najtańsze od końca grudnia 2017 r.

Na szerokim rynku mocno w górę poszedł Medicalgorithmics, o 26,5 proc. Spółka podała w poniedziałek wieczorem, że w październiku złożyła mdm o 32 proc. więcej wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA. Kurs Medicalgorithmics, mimo silnych wzrostów we wtorek, jest w tym roku na ponad 80-proc. minusie.

Kilkuprocentowe spadki notują należące do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank (o 5,6 proc.), Getin Holding (o 9,5 proc.) oraz Idea Bank (o 6,3 proc.).

We wtorek Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla GNB. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom. Chrzanowski ogłosił po południu, że składa dymisję ze swojego stanowiska.

Kurs Work Service poszedł w górę o 18,4 proc. Prezes spółki Maciej Witucki poinformował PAP Biznes, że Work Service dzięki środkom ze sprzedaży spółki zależnej Exact Systems zmniejszył zadłużenie bankowe o 104 mln zł.

Notowania PlayWay wzrosły o 4,6 proc. Spółka podała, że jej nowa gra pt. Thief Simulator, która miała premierę na platformie Steam 9 listopada, już w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu.

Akcje Play potaniały o 3,2 proc. Operator telekomunikacyjny opublikował wyniki za III kwartał zbliżone do konsensusu rynkowego. Analitycy ocenili wyniki spółki pozytywnie, zwracając uwagę m.in. na duży wzrost wolnych przepływów pieniężnych FCFE. Spółka przedstawiła też aktualizację strategii do 2022 r.

Po publikacji wyników o 5,3 proc. rośnie Sanok (zysk netto w III kwartale o 26 proc. powyżej konsensusu), a kurs Wirtualnej Polski spadł o 1,9 proc. (zysk netto o 2 proc. poniżej prognoz).