Grodno złożyło wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia spółki MagmaWarszawa, 19.11.2018 (ISBnews) - Grodno złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Magma, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 15 listopada, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Grodno S.A. z siedzibą w Michałowie-Grabinie kontroli nad spółką 'Magma' sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Grodno 100% udziałów w kapitale zakładowym Magma" - czytamy w komunikacie.

Grodno jest spółką publiczną notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. Działalność Grodno oraz spółek zależnych koncentruje się na dystrybucji produktów elektrotechnicznych za pośrednictwem sieci punktów sprzedaży zlokalizowanych na terytorium całej Polski. Oferta spółki obejmuje również rozwiązania z zakresu fotowoltaiki (m.in. panele słoneczne).

Magma jest spółką prowadzącą działalność w zakresie dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w 8 punktach sprzedaży na terytorium Polski.

(ISBnews)