Elżbieta Korczyńska została powołana na p.o. CFO Grupy SelenaWarszawa, 20.11.2018 (ISBnews) - Rada nadzorcza Seleny FM powołała do zarządu spółki Elżbietę Korczyńską i powierzyła jej pełnienie obowiązków CFO Grupy Selena do czasu powołania wiceprezesa zarządu ds. finansowych, podała spółka.

"Elżbieta Korczyńska [...] z grupą Selena związana jest od 2005 roku. W latach 2005-2011 pełniła funkcję wiceprezesa zarządu w randze dyrektora finansowego w jednej ze spółek Grupy Selena pełniącej rolę centrali dla 19 zagranicznych spółek zależnych. Brała udział w opracowaniu i wdrażaniu strategii finansowych, nadzorowała proces konsolidacji sprawozdań finansowych i sprawozdawczości. Odpowiadała za przygotowanie i monitorowanie budżetów oraz długoterminowych planów finansowych. Od roku 2011 zajmowała stanowisko kontrolera grupy w Grupie Selena dla ok. 30 spółek zależnych. Odpowiadała, jako architekt projektu, za wdrożenie nowego systemu ERP - Microsoft Dynamix AX. Od roku 2015 zajmuje stanowisko dyrektora ds. skarbu Grupy w Grupie Selena" - czytamy w komunikacie.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)