Kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,450 proc., na FTSE 100 - w górę o 0,281 proc., na CAC 40 - rosną o 0,509 proc., a na DAX - na plusie o 0,583 proc.

W USA kontrakty zwyżkują po 0,5-0,9 proc.

Wtorkowa sesja na Wall Street - podobnie jak dzień wcześniej - zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów i ponownie liderem zniżek były spółki nowych technologii z grupy FAANG. Dow Jones zniżkował ponad 550 punktów i oddał już wszystkie zyski z tego roku. DJIA spadł o ponad 2 proc., S&P 500 stracił 1,8 proc., a Nasdaq Comp. zaliczył zniżkę 1,7 proc.

Na rynkach nie słabną obawy o relacje w handlu pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie.

We wtorek USA oskarżyły Chiny o kontynuowanie wspieranej przez państwo kampanii kradzieży własności intelektualnej i technologii. Oskarżenia pojawiły się w 53-stronicowym raporcie wydanym przez biuro amerykańskiego przedstawiciela ds. handlu Roberta Lighthizera.

Z kolei wcześniej wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że jego państwo może nałożyć kolejne cła na chińskie towary i nie zmieni swojej polityki, jeśli nie zrobią tego pierwsze Chiny.

Pod koniec miesiąca prezydent USA Donald Trump ma spotkać się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Buenos Aires. Na razie perspektywy co do tego jak zakończy się to spotkanie są mocno niepewne.

W środę premier Wielkiej Brytanii Theresa May spotka się w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem w ramach przygotowań do organizowanego w niedzielę posiedzenia Rady Europejskiej, na którym przywódcy 27 państw unijnych mają wyrazić zgodę ze strony UE na umowę dotyczącą wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty.

Według brytyjskich mediów zaplanowane na godz. 17.30 spotkanie Junckera z May może być próbą dalszych negocjacji porozumienia, zwłaszcza drażliwej kwestii granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

Z kolei Komisja Europejska wyda w środę rekomendacje dotyczące projektów budżetu wszystkich państw eurolandu. W przypadku Włoch, których projekt budżetu KE odrzuciła, decyzje mogą być krokiem w kierunku otwarcia procedury nadmiernego deficytu.