Budimex zakończył budowę Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w ZąbkachWarszawa, 21.11.2018 (ISBnews) - Budimex zakończył budowę Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Ząbkach, którego inwestorem jest samorząd województwa mazowieckiego, podała spółka. To najnowocześniejsza placówka dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce. Budowa trwała 3 lata, a wartość projektu to ponad 104 mln zł.

"Nasza inwestycja to pierwszy w powojennej Polsce nowo wybudowany szpital psychiatryczny, dlatego oczekiwania co do niego były naprawdę wysokie. Myślę, że udało nam się im sprostać - w 180 dni udało się doprowadzić inwestycję do stanu zamkniętego. Dalsze etapy obejmowały intensywne i szeroko zakrojone prace wykończeniowe. To najnowocześniejszy szpital psychiatryczny w Polsce i jeden z nowocześniejszych w Europie" - powiedział prezes Budimeksu Dariusz Blocher, cytowany w komunikacie.

Budowa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica rozpoczęła się 24 lutego 2015 roku. Przez 3 lata pracowało przy niej aż 400 osób. Obiekt to 7-segmentowy budynek, który zajmuje 22 tys. m2 powierzchni. Znajdzie się w nim nowoczesne centrum rehabilitacji, m.in. sale do zajęć muzycznych czy ruchowych, sale terapeutyczne, poradnia i 300 łóżek. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę nie tylko psychiatrów, ale także specjalistów z innych dziedzin, m.in. ginekologów, urologów, okulistów, neurologów, podano również.

"Budowa tego szpitala to kolejna inwestycja z sektora medycznego, którą tworzymy kompleksowo: od budowy aż do wyposażenia. Takie realizacje są dla nas ważne, bo poza wyzwaniem, jakie stanowią, to inwestycje bardzo potrzebne i służące społeczności w regionie, a nawet w całym kraju. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny podołaliśmy i stworzyliśmy tak nowoczesną placówkę leczniczą" - dodał Blocher.

Wartość projektu to ponad 104 mln zł, z czego 95 mln zł pochodzi ze środków unijnych, a 13 mln z budżetu państwa. To jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez samorząd woj. mazowieckiego.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)