Przychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 23% r: r do ok.170 mln USD w październikuWarszawa, 21.11.2018 (ISBnews) - Asbis wypracował w październiku br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 170 mln USD wobec 138 mln USD w październiku 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 23% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

"Dobiegł końca kolejny miesiąc, w którym grupa wykazała znaczące wzrosty przychodów, co sprawia, że zespół zarządzający jest bardzo zadowolony. Asbis przez cały rok inwestował we właściwy model biznesowy, co wraz z odpowiednio dobranym portfolio produktowym sprawiło, że Grupa wypracowała duży wzrost. Asbis to wyjątkowa organizacja, potrafiąca bardzo szybko adaptować się do warunków oraz, pomimo swojej wielkości, elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. Dlatego w tym roku bardzo intensywnie pracowaliśmy nad umocnieniem naszej pozycji na rynkach naszej działalności. To przynosi obecnie oczekiwane rezultaty. Dzięki temu oraz dzięki realizacji skutecznej strategii wciąż rośniemy" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)