Kover powiedział w sobotę w wieczornym wywiadzie dla TVP Info, że o demokracji i przyszłości UE zdecydują wyborcy.

"W przyszłym roku, w maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które będą pierwszymi w historii całej Unii Europejskiej, w których narody będą decydować, czy pójdziemy w stronę państwa federalnego, czy też w stronę zachowania tożsamości narodowej" - ocenił. "Czy chcemy dokonać wymiany ludów w Europie i utworzymy populację bez kultury i tradycji, czy będziemy wspierać ruchy typu gender, czy obronimy wartości nie tylko chrześcijańskie - także o tym zdecydują mieszkańcy Unii Europejskiej" - zapowiedział Kover.

Uczestniczący w wywiadzie marszałek Sejmu Marek Kuchciński poparł to zdanie Kovera o sporze na temat przyszłości Unii Europejskiej. "My widzimy przyszłość Unii Europejskiej jako unię suwerennych, solidarnych państw. W Brukseli patrzą na to jako unię dwóch - trzech prędkości, strefy euro - dążą do dezintegracji UE. Na tym polegają nasze spory" - powiedział w wywiadzie.

"Oni myślą kategoriami zupełnie abstrakcyjnymi i w interesie wyłącznie administracji i biurokracji zdekadentyzowanej. My myślimy w interesie narodów" - podkreślił marszałek.