ZE PAK zakontraktował 587 MW obowiązku mocowego w aukcji na 2022 r.


Warszawa, 05.12.2018 (ISBnews) - Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) zakontraktował w aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2022 obowiązek mocowy na łącznie 587 MW, podała spółka.
"Cena zamknięcia aukcji, która zakończyła się w 7 rundzie, mieści się w przedziale od 195,28 zł/kW/rok do 219,66 zł/kW/rok. Ostateczna cena zamknięcia aukcji zostanie podana do publicznej wiadomości przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA w terminie trzech dni roboczych" - czytamy w komunikacie.
Aktywa wytwórcze grupy ZE PAK SA uczestniczyły w aukcji jako istniejące jednostki wytwórcze, a umowy mocowe zawarte zostały na jeden rok dostaw, podano także.
Wygrana w aukcji oznacza, że moc dyspozycyjna wynikająca z OM będzie pozostawała w gotowości do dostarczania mocy elektrycznej do systemu lub do dostawy określonej mocy do systemu w okresie objętym umową mocową, wyjaśniono.
Ze względu na przepisy Ustawy o rynku mocy, mówiące o tym, że to prezes URE ogłasza ostateczne wyniki aukcji, powyższy zakontraktowany OM dla grupy nie jest ostateczny, a zawarte w wyniku wygranej aukcji głównej na 2022 rok umowy mocowe są do czasu tego ogłoszenia warunkowe, zastrzeżono także.
Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.
(ISBnews)