"Sytuacja związana z absencją pracowników administracyjnych jest dynamiczna. W poniedziałek z 338 osób na tych etatach w całym okręgu, do pracy nie przyszły 62, wczoraj na zwolnieniach i urlopach były 72 osoby, a w dzisiaj pracy nie ma blisko stu osób" – powiedziała PAP rzecznik.

W Sądzie Okręgowym w Gorzowie w pracy nie ma 27 osób. Dodała, że prezesi poszczególnych sądów próbują "łatać" luki, przesuwając pracowników administracyjnych na różne stanowiska, ale nie wszędzie jest to możliwe.

"W Sulęcinie sąd jest nieczynny od poniedziałku, gdyż od tego czasu w pracy nie ma żadnego z pracowników administracyjnych. W Międzyrzeczu wokandy nie odbywają się od środy" – powiedziała sędzia Wieliczuk.

Pozostałe sądy rejonowe okręgu, tj. w Słubicach, Strzelcach Krajeńskich i Gorzowie, jeszcze sobie radzą i nie ma tam konieczności odwoływania rozpraw.

W czwartek w południe pracownicy administracyjny domagali się podwyżek podczas krótkiej pikiety, którą zorganizowali przed Sądem Rejonowym w Gorzowie. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz