JSW rozwiązała 653,5 mln zł rezerwy na spory sądowe zw. z deputatami węglowymiWarszawa, 20.12.2018 (ISBnews) - Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podjął uchwałę o rozwiązaniu rezerwy na potencjalne spory sądowe związane z wypłatą deputatu węglowego dla emerytów i rencistów w wysokości 653,5 mln zł, podała spółka. Pozytywny wpływ na wynik operacyjny z tego tytułu wyniesie 653,5 mln zł i będzie zaksięgowany w IV kw. br.

"Decyzja podjęta została w związku z uzyskaniem prawomocnych, pozytywnych dla JSW rozstrzygnięć w ilości przekraczającej 30% wszystkich złożonych pozwów w zakresie roszczeń z tytułu prawa do bezpłatnego węgla emerytów i rencistów lub odmowy wypłaty świadczenia rekompensacyjnego, a także po analizie uzasadnień wyroków sądowych" - czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie rezerwy będzie skutkować dodatnim wpływem na wynik operacyjny JSW w kwocie 653,5 mln zł w IV kwartale 2018 roku, lecz nie spowoduje wpływu środków pieniężnych na rachunek spółki, zaznaczono.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)