Spółka Marvipolu ma umowę nabycia gruntu w Warszawie za 54,3 mln zł nettoWarszawa, 21.12.2018 (ISBnews) - Joki Sp. z o.o. - spółka zależna Marvipolu Development - zawarła z osobą prawną przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego ok. 2,5 ha gruntu w Warszawie za 54,3 mln zł netto, podała grupa.

"Przedmiotem umowy jest ustalenie warunków nabycia od sprzedającego przez kupującego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, na którą składa się kilka działek gruntu o łącznej powierzchni ok. 2,5 ha, zlokalizowanej w Warszawie, za cenę 54,3 mln zł netto, na której kupujący zamierza zrealizować inwestycję deweloperską" - czytamy w komunikacie.

W związku z przysługującym miastu stołecznemu Warszawa ustawowym prawem pierwokupu w stosunku do nieruchomości, zawarcie umowy przenoszącej prawo użytkowania wieczystego nieruchomości poprzedzone będzie zawarciem przez sprzedającego i kupującego, nie wcześniej niż 1 lutego 2019 r. i nie później niż 28 czerwca 2019 r., warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości, podano także.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)