Rada nadzorcza Seleny FM powołała w skład zarządu spółki z dniem 1 marca 2019 r. Krzysztofa Domareckiego, któremu powierzono funkcję prezesa oraz Christiana Dölle, który został wiceprezesem ds. marketingu, podała spółka.
"Powołanie członków zarządu następuje na okres wspólnej trzyletniej kadencji z pozostałymi członkami zarządu, która rozpoczęła się z dniem 15 czerwca 2018 r." - czytamy w komunikacie Seleny.

Wcześniej, od 7 grudnia 2018 r, Krzysztof Domarecki był delegowany do czasowego pełnienia funkcji prezesa jako przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Krzysztof Domarecki to założyciel Seleny. W latach 1999-2008 pełnił funkcję prezesa Seleny Co, odpowiedzialnej za działalność zagraniczną Grupy Selena. Funkcję prezesa Seleny FM, spółki holdingowej grupy, która odpowiada za strategię rozwoju oraz koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, Krzysztof Domarecki pełnił do 2011 roku, po czym objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, którą pełnił do początku 2019 roku.

Christian Dölle jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie w Augsburgu, kierunek Rachunkowość i Controlling oraz Badania operacyjne. Karierę zawodową rozpoczął w spółce Roland Berger Strategy Consultants w 1996 roku, specjalizując się w doradztwie strategicznym, efektywnej obsłudze konsumenta i restrukturyzacji. W latach 2004-2011 Christian Dölle dołączył do Lafarge Roofing Division (obecnie część Grupy BMI), gdzie zajmował trzy stanowiska kierownicze o charakterze międzynarodowym. W latach 2012-2016 pracował w Grupie Vossloh. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prezesa prywatnej Grupy RHEINZINK, zarządzając strategiczną reorientacją firmy, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji kręgów i arkuszy cynkowanych oraz systemów do zastosowań w obszarze dachów i fasad.

Obecnie zarząd spółki liczy 5 osób i w jego skład wchodzą: prezes Krzysztof Domarecki, wiceprezes ds. sprzedaży Dariusz Ciesielski, wiceprezes ds. marketingu Christian Dölle, członek zarządu ds. operacyjnych Bogusław Mieszczak oraz członek zarządu Elżbieta Korczyńska.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)


Reklama