IMC zwiększyła zbiory zbóż i roślin oleistych o 27% do 856 tys. ton w 2018 r.


Warszawa, 05.03.2019 (ISBnews) - Grupa rolnicza IMC zanotowała w 2018 r. rekordowe zbiory zbóż i roślin oleistych na poziomie 856 tys. ton, co oznacza wzrost o 27%, podała spółka. Spółka będzie kontynuowała również inwestycje w nowoczesne maszyny rolnicze - na ten cel przeznaczy około 5 mln USD w 2019 r.
"W 2018 r. głównym katalizatorem wzrostu zbiorów była rekordowa wydajność kukurydzy - 11,1 t/ha, co oznacza wzrost o 22% w porównaniu z 2017 r. (44% wyżej od średniej wydajności kukurydzy na Ukrainie w 2018). Kukurydza jest najważniejszą uprawą dla spółki. Historycznie zajmuje ponad 50% banku ziemi IMC. Grupa osiągnęła także wysokie plony innych upraw. Rekordowa okazała się również wydajność słonecznika - 3,5 t/ha (wzrost o 21% vs 2017 r. oraz o 59% więcej niż średnia na Ukrainie). W przypadku soi wskaźnik ten wyniósł 3 t/ha, co jest wynikiem lepszym o 30% w porównaniu do poprzedniego sezonu (20% więcej od średniej krajowej)" - czytamy w komunikacie.
Czynnikami wpływającymi na poprawę wyników operacyjnych jest stałe wdrażanie przez IMC innowacji, elementów rolnictwa precyzyjnego oraz praca nad specjalistycznymi rozwiązaniami IT, które wpływają na efektywność prowadzenia upraw i zarządzania biznesem rolniczym. Dodatkowo spółka corocznie inwestuje w nowoczesną, wysokowydajną technikę rolniczą produkcji największych światowych marek. Oprócz tego IMC jako społecznie odpowiedzialna firma wykorzystuje tylko oryginalne, certyfikowane środki ochrony roślin, nawozy i wysokojakościowe nasiona pochodzące od światowych liderów branży, wskazano również.
"W tym roku IMC planuje zachować podobną strukturę zasiewów. 56% przeznaczy na kukurydzę, 18% na słonecznik, 11% na pszenicę i 9% na soję" - czytamy dalej.
IMC podkreśla, że mocno stawia na efektywność finansową. W 2018 r. firma zakończyła z zadłużeniem na poziomie 58,7 mln USD wobec 64,5 mln USD w 2017. W tym roku planuje redukcję długu do 47 mln USD, podsumowano.
IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka.
(ISBnews)