Miedź na LME na razie porzuca najwyższe notowania od czerwca 2018 r.

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
18 kwietnia 2019, 08:18
miedź, surowce
miedź, surowce/ShutterStock
Miedź na LME w Londynie wycofuje się z najwyższego poziomu cen od czerwca 2018 r. W dostawach 3-miesięcznych miedź traci 0,4 proc. do 6.527,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Rosną zapasy metalu, a wyceniany wysoko dolar nie zachęca do zakupów miedzi.

Analitycy Citigroup Inc. zwracają jednak uwagę, że mocna aktywność budowlana w Chinach, które zużywają najwięcej miedzi na świecie, powinna wspierać rajdy na rynkach metali, szczególnie właśnie miedzi i aluminium.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zwyżkowała o prawie 1 procent do 6.556,00 USD za tonę. To najwyższe notowania metalu na zamknięciu sesji od czerwca 2018 roku.

Od początku 2019 r. metal zyskał ok. 10 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj