Prezes Grupy Lotos: EFRA zachowa wskaźniki efektyw. zakładane przy projektowaniuKatowice, 15.05.2019 (ISBnews) - Zgodnie z aktualnymi szacunkami, realizowany przez Grupę Lotos Projekt EFRA zachowa wskaźniki efektywnościowe, które zakładane były przy projektowaniu inwestycji, poinformował ISBnews prezes Mateusz A. Bonca.

"Zgodnie z zapowiedziami w najbliższych tygodniach spodziewamy się przekazania do produkcji ostatniej instalacji budowanej w ramach Projektu EFRA. Te ostatnie momenty zawsze są newralgiczne przy tego rodzaju inwestycjach, czeka nas rozruch i praca nad ustabilizowaniem produkcji, ale mamy już doświadczenia z oddawania dwóch pierwszych dużych instalacji Projektu EFRA, dlatego podtrzymujemy deklarację, że w IV kwartale 2019 roku będziemy już mieli pierwsze pożytki z funkcjonowania projektu" - powiedział Bonca w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"EFRA daje nam elastyczność, pozwalającą wybrać najbardziej optymalny profil produkcji w zależności od aktualnych warunków rynkowych" - dodał.

Zapewnił, że według aktualnych szacunków inwestycja zapewni spółce utrzymanie wskaźników, zakładanych na etapie jej projektowania.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)