"Amerykański prezydent całkiem wyraźnie dał do zrozumienia, że chce rozszerzenia dialogu. Jeśli chodzi o prezydenta Putina, to od dawna mówi on o swojej chęci, by podążać ścieżką normalizacji stosunków" - zakomunikował Pieskow.

Jak dodał, Trump wydawał się niezadowolony ze skali obrotów w handlu między USA i Rosją oraz podczas spotkania polecił ministrowi finansów Stevenowi Mnuchinowi, by podjął współpracę z rosyjskim ministrem finansów Antonem Siłuanowem w sprawie przezwyciężenia barier handlowych.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji odbyli około półtoragodzinne spotkanie w piątek w kuluarach szczytu G20 w Japonii. Były to ich pierwsze rozmowy twarzą w twarz od pierwszego oficjalnego spotkania w Helsinkach w lipcu 2018 roku.

Niewiele wiadomo na temat tego, czego dotyczyła piątkowa rozmowa Trumpa i Putina - pisze Reuters. Pieskow informował tego dnia, że Trump okazał gotowość do rozpoczęcia z Rosją dialogu w sprawie strategicznej stabilności i rozbrojenia. Przywódcy mieli omówić także kwestię ukraińskich marynarzy zatrzymanych przez Rosję w listopadzie 2018 roku i od tego czasu więzionych w tym kraju. (PAP)