"Z uwagi na brak jednoznacznych regulacji prawnych od strony przepisów lotniczych w obszarze przechowywania, dystrybucji i tankowania paliw lotniczych, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zamierza opracować wytyczne, które będą zarazem w przyszłości podstawą do ujednolicenia standardów lotniczych w tym obszarze" - czytamy na stronie ULC.

Prezes ULC czeka do 19 września na uwagi i propozycje rozwiązań, które mają być pomocne przy opracowaniu tego dokumentu.

ULC przekazał, że prezes powołał zespół ds. uregulowania kontroli jakości i przechowywania paliwa lotniczych oraz tankowania statków powietrznych.

"Do głównych zadań zespołu należy opracowanie wytycznych kontroli jakości paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych z uwzględnieniem specyfiki dużych i małych lotnisk i lądowisk" - czytamy.

ULC podkreśla, że nadesłane uwagi będą jednocześnie w przyszłości podstawą do ujednolicenia standardów lotniczych w tym obszarze.

Urząd Lotnictwa Cywilnego to instytucja rządowa, która odpowiada m.in. za nadzór nad lotnictwem cywilnym, wydawanie koncesji, zezwoleń, licencji, certyfikatów, świadectw, zaświadczeń, zapewnienie bezpieczeństwa lotów oraz międzynarodową współpracę w dziedzinie lotnictwa. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta