Henryk Sobierajski powołany na prezesa ZE PAK


Warszawa, 11.10.2019 (ISBnews) - Henryk Sobierajski zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i został powołany na prezesa spółki, podał ZE PAK.
"Na posiedzeniu rady nadzorczej spółki w dniu 10 października 2019 roku rada nadzorcza powołała Pana Henryka Sobierajskiego do składu zarządu, powierzając mu funkcję prezesa zarządu. Uchwała o powołaniu weszła w życie z chwilą podjęcia" - czytamy w komunikacie.
Henryk Sobierajski jest absolwentem Liceum Energetycznego w Łodzi i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
"W latach 1999 - 2003 Henryk Sobierajski był członkiem rady nadzorczej Kurier Polski Sp. z o.o. W latach 2005-2006 był członkiem rady nadzorczej Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. Od czerwca 2012 roku do czerwca 2017 roku Henryk Sobierajski był członkiem rady nadzorczej spółki Elektrim-Volt" - podano także.
Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,3 mld zł w 2018 r.
(ISBnews)