"MSZ prowadzi w tej chwili rozmowy z naszymi najważniejszymi partnerami w Unii Europejskiej, aby ta polityka dyplomatyczna Polski była jednoznaczna" - powiedział Müller dziennikarzom. "Jest ona jednoznaczna pod tym kątem, że nam jednoznacznie zależy na tym, aby nie eskalować konfliktu na Bliskim Wschodzie i takie jest też stanowisko polskiego rządu" - dodał.

Pytany, czy w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie rozważane jest podwyższenie alertu bezpieczeństwa w Polsce odparł: "Jeśli chodzi o alerty bezpieczeństwa sytuacja jest na bieżąco analizowana, nie wykluczamy, że podwyższenie takiego alertu może mieć miejsce, są określone ustawą przypadki, kiedy się to odbywa" - powiedział rzecznik rządu.

Potwierdził, że jeszcze w środę będą dodatkowe spotkania premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie. Pytany, czy polski rząd rozważa wycofanie wojsk z Iraku, powiedział, że "takie decyzje nie zapadły w tym zakresie". "Jeśli takie decyzje będą podejmowane to w porozumieniu z naszymi partnerami z UE i NATO" - zaznaczył.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa to powszechny system ostrzegania o zagrożeniu w kraju.

>>> Czytaj też: Ceny ropy gwałtownie wzrosły po ataku Iranu na bazy USA