Warszawa, 08.01.2020 (ISBnews) - Paweł Tokarski złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Skarbiec Holding z dniem 8 stycznia , podała spółka.

"Dziękuję Pawłowi Tokarskiemu za dotychczasowy wkład pracy w rozwój Grupy Skarbiec. Miniony rok stał pod znakiem wielu wyzwań i realizacji ambitnych zadań. Wsparcie Pawła Tokarskiego w tym okresie było korzystne zarówno dla Holdingu, jak i całej Grupy" - powiedziała prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Anna Milewska, cytowana w komunikacie.

Paweł Tokarski odpowiadał m.in. za obszar nadzoru finansowego Skarbiec Holding. W zarządzie Holdingu zasiadał od grudnia 2018 r.

"Ostatnie kilkanaście miesięcy minęło bardzo szybko. Szczególnie miło będę wspominał współpracę z pracownikami Grupy. W Skarbiec Holding oraz w Skarbiec TFI pracują najwyższej klasy eksperci, specjaliści, którzy w pełni angażują się w budowę rynkowej pozycji Grupy Skarbiec" - powiedział Paweł Tokarski, cytowany w komunikacie.

Od 8 stycznia 2020 r. Skarbiec Holding reprezentuje prezes Anna Milewska oraz prokurent spółki Michał Reszka.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

(ISBnews)