W czwartek, trzeciego dnia wizyty na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos, prezydent spotkał się z Georgiewą, a wcześniej odbył rozmowę m.in. z szefem WEF Klausem Schwabem oraz z szefem OPEC Mohammedem Sanusim Barkindo.

Minister Szczerski przekazał PAP, że rozmowa z Georgiewą dotyczyła po pierwsze sytuacji w globalnej gospodarce. "Dyrektor zarządzająca MFW podkreśliła znakomitą kondycję polskiej gospodarki jako przykładu odpowiedzialnego rozwoju na tle wyzwań dla stabilności ekonomicznej" - relacjonował Szczerski.

Jak zaznaczył, rozmowa skupiła się przede wszystkim na Inicjatywie Trójmorza. "MFW pozytywnie odnosi się do tej Inicjatywy szczególnie jako narzędzia rozwoju połączeń infrastrukturalnych wspierających wspólny rynek oraz bezpieczeństwo ekonomiczne" - przekazał Szczerski. Jak zaznaczył, dyrektor zarządzająca MFW przyjęła zaproszenie na tegoroczny szczyt Trójmorza, który odbędzie się 17 czerwca w Tallinie.

W czwartek prezydent Duda spotka się jeszcze z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz weźmie udział w dwóch debatach: pierwsza ma dotyczyć przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego, a druga indeksu giełdowego państw Trójmorza. Będzie to ostatni punkt wizyty polskiego prezydenta w Davos, po którym spotka się jeszcze z polskimi mediami, a następnie wróci do kraju.

Z Davos Marzena Kozłowska (PAP)

autor: Marzena Kozłowska