Warszawa, 27.02.2020 (ISBnews) - Ryvu Therapeutics zaprezentuje najnowsze wyniki projektów onkologicznych podczas konferencji AACR Annual Meeting, która odbędzie się w dniach 24-29 kwietnia 2020 roku w San Diego w Kalifornii, podała spółka.
Podczas prezentacji posterowej przedstawione zostaną wyniki wiodących programów badawczych Ryvu Therapeutics z obszarów:
- immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów - obejmujących małocząsteczkowych, bezpośrednich agonistów STING dualnego antagonistę receptorów adenozynowych A2A/A2B, a także małocząsteczkowe inhibitory HPK1,
- syntetycznej letalności - degradery białka SMARCA2 (BRM) w komórkach nowotworowych z mutacjami SMARCA4, podano.
"AACR Annual Meeting to jedno z największych globalnych spotkań ekspertów specjalizujących się w onkologii oraz miejsce prezentacji wyników najnowszych i najważniejszych badań w tym obszarze. Fakt, iż możemy zaprezentować wyniki z aż czterech projektów prowadzonych przez Ryvu, jest dla nas bardzo ważny, stanowi bowiem wyróżnienie dla naszego dorobku naukowego i potwierdza duże znaczenie badań, które prowadzimy" - powiedział wiceprezes i dyrektor naukowy Ryvu Therapeutics Krzysztof Brzózka, cytowany w komunikacie.
Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.
(ISBnews)