Punkty obsługi mieszkańców, które od soboty będą nieczynne znajdują się w galeriach: Bronowice, Bonarka i Serenada.

Urząd Miasta Krakowa od poniedziałku zamierza przyjmować mieszkańców do godz. 15.30. Jak wskazano, takie decyzje podjęte zostały przez kierownictwo w "trosce o zdrowie osób odwiedzających urząd oraz urzędników".

"Bardzo prosimy, by w trosce o swoje zdrowie, załatwianie wszelkich spraw urzędowych, które nie są bardzo pilne, odsunąć w czasie" - podkreśliła dyrektor magistratu Marta Nowak. "Zachęcam też, by sprawdzić, które sprawy można załatwić internetowo i jeżeli sprawa jest pilna, skorzystać właśnie z takiej możliwości" - dodała.

Osoby, które będą musiały skorzystać z usług urzędu proszone są o wyrozumiałość w przypadku, gdyby załatwianie ich spraw nie przebiegało zbyt sprawnie.

Przypomniano, że wśród pracujących w instytucji urzędników są rodzice małych dzieci, którzy skorzystają z prawa opieki nad nimi z powodu zamkniętych przedszkoli i szkół. "Wprowadzono także zasadę, że pracownicy, którzy w ostatnim czasie przebywali za granicą, lub ze względu na stan zdrowia są w grupie szczególnie narażonej na powikłania po zarażeniu koronawirusem, będą świadczyć pracę zdalnie" - czytamy.(PAP)