Famur: AO SUEK z Rosji wstrzymał projekt zakupu obudów zmechanizowanychWarszawa, 11.03.2020 (ISBnews) - AO "SUEK" z siedzibą w Rosji wstrzymał na czas nieokreślony realizację projektu, objętego postępowaniem przetargowym dla Kopalni im. 7 Nojabria-Nowaja" oraz "im. W.D. Jalewskowo", w którym wybrana została oferta Famuru, podała spółka.

"Powodem wstrzymania realizacji projektu, który kontrahent wskazuje w przesłanym piśmie jest powstała obecnie trudna sytuacja na rynkach węgla" - czytamy w komunikacie.

Kupujący wskazał, że liczy na kontynuację relacji partnerskich podczas realizacji projektów w przyszłości, podano także.

W grudniu 2019 r. oferta Famuru, warta ok. 85 mln euro, została wybrana przez rosyjską AO "SUEK" w postępowaniu przetargowym na dostawę łącznie 448 sekcji obudów zmechanizowanych dla AO SUEK-Kuzbass, z czego: dla kopalni "im. 7 Nojabria-Nowaja" 213 sekcji oraz kopalni "im. W.D. Jalewskowo" 235 sekcji.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 229 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)