W opublikowanym tam w piątek komunikacie biura prasowego PKN Orlen podano m.in., że na stacjach paliw płockiego koncernu dla pracowników i klientów tych placówek dostępne będą środki dezynfekujące.

„Przy dystrybutorach paliw dostępne są jednorazowe foliowe rękawiczki, z których mogą korzystać pracownicy i klienci podczas tankowania pojazdów” – podkreślono w komunikacie PKN Orlen. Wspomniano w nim także, iż klienci stacji paliwowych płockiego koncernu mogą płacić bezpośrednio przy dystrybutorze za pomocą funkcjonalności Orlen Pay.

„Ponadto PKN Orlen włączył się do rządowej kampanii edukacyjnej. Na stacjach paliw wywieszone są plakaty oraz dostępne są ulotki o zasadach higieny, które wpływają na minimalizowanie ryzyka zakażenia” – oznajmiła spółka w komunikacie. Jak zaznaczyła, na wybranych stacjach tranzytowych płockiego koncernu wyświetlany jest film przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną.

„PKN Orlen uruchomił dodatkowo wewnętrzną infolinię wsparcia dla stacji paliw” – oznajmiła spółka.

Reklama

Wcześniej, również na Twitterze, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w piątek, że pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym, którego produkcję rozpoczęła w tym tygodniu spółka Orlen Oil z Grupy Orlen, jest już w drodze do Agencji Rezerw Materiałowych.

W czwartek PKN Orlen podał, iż w zakładzie jego spółki zależnej Orlen Oil w Jedliczu ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk, a „pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych”. Koncern zapowiedział jednocześnie, że w przyszłym tygodniu dostawy produktu będą realizowane na stacje paliw znajdujące się w jego sieci oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych.

PKN Orlen informował w czwartek, że obecne moce produkcyjne zakładu Orlen OIL w Jedliczu wynoszą 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5-litrowych. Spółka podała przy tym, że "płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, jego produkcja opiera się na alkoholu etylowym". "Nowy produkt jest już dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z kolei alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów" - wyjaśnił płocki koncern.

Zakład produkcyjny Orlen OIL w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, jak informował wcześniej PKN Orlen, "dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk". (PAP)