Wśród ogłoszonych w piątek rano trzech nowych przypadków osób, u których wykryto koronawirusa w województwie łódzkim jest mężczyzna, który tydzień temu był w kilku lokalach w Tomaszowie Mazowieckim - poinformował PAP Zbigniew Solarz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Mazowieckim i Powiatowy Inspektor Sanitarny poszukują osób, które zetknęły się z mężczyzną w Pizzerii "Trufla", klubie "Ęklawa" i kręgielni przy ul. 3 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.

"To kwestia znalezienia osób +z kontaktu+, żeby skutecznie przerwać transmisję wirusa. (...) Po pierwsze, trzeba takie osoby zidentyfikować, a potem wydać zalecenia i podjąć decyzje (...), nawet takie o kwarantannie" - powiedział PAP Zbigniew Solarz i dodał, że "bardzo dużo osób (które tamtego wieczoru spotkały mężczyznę - PAP) się zgłasza", aby poddać się procedurze sanitarnej.

Służby sanitarne z Tomaszowa Mazowieckiego proszą osoby, które zetknęły się z zarażonym koronawirusem mężczyzną o kontakt na adres mailowy Powiatowego Inspektora Sanitarnego: tomaszow@pis.lodz.pl

We środę i czwartek służby sanitarne w regionie łódzkim ujawniły dwa przypadki nosicielstwa koronawirusa - pierwszy u kobiety w młodym wieku, która dzień wcześniej wróciła z Norwegii i tam miała kontakt z patogenem oraz drugi, u młodego mężczyzny, który wrócił z Niemiec.

W piątek na terenie województwa łódzkiego potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała w piątek rano rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W sumie dotychczas w Łódzkiem stwierdzono pięć zachorowań na koronawirusa.

Obecnie w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1057 osób, w kwarantannie 124, hospitalizowanych jest kolejne 27 osób. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht