"Zgodnie z umową kredytu emitent będzie mógł wykorzystać środki w ciągu dwóch miesięcy od daty zawarcia umowy kredytu (po spełnieniu standardowych dla tego typu finansowania warunków zawieszających)" - czytamy w komunikacie.

Spłata kredytu nastąpi w terminie pięciu lat od daty zawarcia umowy. Oprocentowanie będzie obliczane w oparciu o stałą stopę procentową, podano także.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18,1 mld zł w 2018 r.>>> Czytaj też: Obajtek: Maksymalnie obniżamy ceny paliw na stacjach PKN Orlen