Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu złożył wizytę w Syrii; w Damaszku spotkał się z prezydentem tego kraju Baszarem el-Asadem - poinformowało w poniedziałek rosyjskie ministerstwo obrony. Tematem rozmów był rozejm w prowincji Idlib i współpraca wojskowa.
"Omówiono kwestie zapewnienia trwałego wstrzymania działań bojowych w strefie deeskalacji w Idlibie, stabilizacji sytuacji w innych rejonach Syrii oraz rozmaite aspekty współpracy wojskowo-technicznej w ramach wspólnej walki z międzynarodowymi grupami terrorystycznymi" - głosi komunikat ministerstwa.
Szojgu mówił też z Asadem o rosyjskiej pomocy humanitarnej dla Syrii i o "odbudowaniu potencjału gospodarczego kraju przy pomocy specjalistów rosyjskich".
Ministerstwo zaznaczyło, że bezpieczeństwo przelotu maszyny, którą podróżował Szojgu w przestrzeni powietrznej Syrii zapewniały najnowsze rosyjskie myśliwce Su-35. (PAP)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
