W rozmowie w Polskim Radiu 24 minister wyraził nadzieję, że Senat bez poprawek przyjmie w poniedziałek pakiet ustaw tzw. tarczy antykryzysowej. "Oczekuję, że praca Senatu mam nadzieję, że bez poprawek będzie bardzo szybka. Na to wszyscy czekają; chciałoby się żeby Senat dzisiaj przyjął ten pakiet ustaw i żeby one mogły być podpisane przez prezydenta niezwłocznie" - zaznaczył Zagórski.

Minister podkreślił przy tym, że rozwiązania zaproponowane w tzw. tarczy antykryzysowej nie są ostateczne. "Nie wszystkie pomysły, które zgłaszały poszczególne ministerstwa znalazły się w tym projekcie. Kończymy pracę nad kolejnym pakietem zmian. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami będziemy chcieli kolejne propozycje skierować do parlamentu" - zapowiedział.

Zagórski zapewnił też, że jeśli już zaproponowane rozwiązania nie będą spełniały oczekiwań lub będą wymagać korekty to rząd będzie na to reagował.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. W poniedziałek uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.