"Prezydent Duda bardzo wyraźnie podkreśla, że jeśli epidemia będzie szalała, jeśli nie będzie możliwości przeprowadzenia wyborów, to nikt nie będzie narażał życia i zdrowia obywateli" - powiedział Mucha. Jak dodał, "sytuacja związana z możnością przeprowadzenia wyborów będzie się dookreślać w czasie".

Wiceszef Kancelarii Prezydenta pytany, czy zmiany w kodeksie wyborczym zostały uzgodnione z prezydentem, powiedział, że "działamy w granicach prawa, zgodnie z kadencją prezydenta określoną przepisami konstytucji i zarządzeniem o wyborach". "To miało być rozwiązanie, które miało służyć umożliwieniu udziału w wyborach szerszej rzeszy wyborców" - zaznaczył.

Jak dodał prezydent Duda "dzisiaj monitoruje działania rządowe, inspiruje, jest bardzo aktywny w sferze bezpieczeństwa,(...)analizuje informacje i jest w kontakcie z administracją rządową".

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 77 nowych przypadkach koronawirusa potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych. Bilans zakażeń wzrósł do 2132. W poniedziałek zmarło dziewięć osób; łącznie nie żyje 31.(PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska