Paulina Nowosielska zdobyła główną nagrodę w kategorii artykuł prasowy – media elektroniczne i drukowane za tekst „Ciało na sprzedaż” (Dziennik Gazeta Prawna, 22.11.2019). Dziennikarka została wyróżniona za "podjęcie tematu podmiotowego traktowania kobiet, który jest wyzwaniem nie tylko dla branży hostess, czy w ogóle branży reklamowej, ale szerszym problemem, nie tylko miejsca pracy, ale i współczesnej kultury".

Wyróżnienie w konkursie otrzymali także dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" Jakub Pawłowski i Joanna Śliwińska za tekst „Smog jest wszędzie, ale jeszcze nie w prawie pracy. To powinno się zmienić ” (Dziennik Gazeta Prawna, 29.11.2019). "Za prezentację tematu smogu oraz wyzwań i zagrożeń z nim związanych, niewidocznych na pierwszy rzut oka" - czytamy w uzasadnieniu.

W tym roku odbyła się jubileuszowa 10. edycja konkursu dla dziennikarzy i ekspertów CSR piszących na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszono 65 tekstów. Najwięcej do kategorii artykuł prasowy – 28 publikacji; do kategorii artykuł ekspercki – 25; artykuł tematyczny „odpowiedzialna konsumpcja i produkcja”- 12.

Prace konkursowe zostały oceniane przez jury składające się z dziennikarzy, publicystów, profesorów oraz przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs „Pióro odpowiedzialności”, skierowany do dziennikarzy i ekspertów poruszających w swoich tekstach zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, odbył się po raz dziesiąty. Konkurs organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest wyłonienie najlepszych artykułów poświęconych tematowi odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także nagrodzenie autorów poprzez przyznanie im statuetek i dyplomów. Statuetki przygotowuje Zakład Aktywności Zawodowej Pracownia SYNAPSIS.