W Singapurze, gdzie potwierdzono najwięcej infekcji z wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej, na Covid-19 zmarło dotąd 21 osób. We wtorek otwarto tam część zamkniętych wcześniej zakładów usługowych i handlowych, w tym salony fryzjerskie i pralnie. Pomimo ciągle wysokiej liczby nowych zakażeń, głównie pośród pracowników zagranicznych mieszkających w zatłoczonych salach sypialnych, rząd twierdzi, że sytuacja się polepsza i planuje wznowienie działalności gospodarczej w kraju - podaje agencja AP.

Tajlandia nie zgłosiła żadnego nowego przypadku zakażenia, po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy - podkreśla ministerstwo zdrowia. Dotychczas stwierdzono tam 3017 infekcji i 56 zgonów. Władze zaznaczyły, że w opanowaniu epidemii pomógł wprowadzony pod koniec marca stan wyjątkowy oraz ogłoszona później godzina policyjna, gdyż nie pozwoliło to ludziom na spotykanie się w większych grupach i przenoszenie wirusa. Podkreślono też, że nadal konieczne jest zachowywanie szczególnych środków ostrożności, bo w każdej chwili może pojawić się druga fala zakażeń.(

Indonezyjskie ministerstwo zdrowia informuje w środę, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono kolejnych 21 zgonów na Covid-19 i 689 nowych infekcji. Koronawirusem zakaziło się tam już 15 438 osób, spośród których 1028 zmarło.

Bilans ofiar epidemii na Filipinach powiększył się od wtorku o 21 zgonów i 268 infekcji - przekazało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Łącznie z powodu koronawirusa zmarło tam 772 chorych, a 11 618 osób się zakaziło. 2251 pacjentów wyzdrowiało, z czego 145 w ciągu ostatniej doby.

W Malezji w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 37 nowych infekcji, zwiększając ich liczbę do 6779; dwoje chorych zmarło, łącznie koronawirus zabił tam 111 osób - zakomunikował w środę resort zdrowia. (PAP)