Zysk operacyjny wyniósł 4,48 mln zł wobec 2,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 7,31 mln zł wobec 4,8 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 31 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 21,98 mln zł rok wcześniej.

"Przychody komercyjne w segmencie usługowym wyniosły w I kw. 2020 r. 25,3 mln zł, czyli o 46% więcej niż przed rokiem. Z kolei w segmencie bioinformatycznym (spółka Ardigen, w której Selvita S.A. posiada 54,7% głosów na WZ) przychody komercyjne zwiększyły się o 33% i wyniosły 3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Przychody zewnętrzne z usług z USA wzrosły o 175% w I kw. 2020 i stanowią już ponad 25% całego segmentu. Z kolei przychody w segmencie usługowym z Wielkiej Brytanii zwiększyły się w tym czasie o 74%, podano także.

"Zgodnie z planem nie zwalniamy tempa rozwoju. Utrzymujemy nie tylko wysoką dynamikę przychodów, ale zwiększamy również rentowność EBITDA, która w pierwszym kwartale 2020 r. wzrosła o blisko 2 pkt proc. r/r. Osiągnięte wyniki cieszą nas szczególnie, gdyż miniony kwartał był okresem dużej niepewności na świecie związanej z epidemią koronawirusa. Selvita z powodzeniem przeszła przez ten czas próby. Zadbaliśmy o zdrowie naszych pracowników i utrzymaliśmy ciągłość pracy we wszystkich projektach. W niepewnym otoczeniu potrafiliśmy umocnić naszą pozycję wśród zagranicznych klientów, szczególnie na rynku amerykańskim. Wiele firm farmaceutycznych i biotechnologicznych zdało sobie sprawę z konieczności geograficznej dywersyfikacji zlecanych usług. Selvita umiejętnie wpisuje się w zmieniające się trendy na rynku przedklinicznych CRO" - skomentował prezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 0,17 mln zł.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)