Niemcy: Altmaier liczy na powrót wzrostu gospodarczego już w drugim półroczu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
4 czerwca 2020, 17:06
Minister gospodarki RFN Peter Altmaier wyraził w czwartek oczekiwanie, że dzięki przyjęciu przez koalicję rządową pakietu przedsięwzięć antykryzysowych Niemcy odnotują w drugiej połowie roku ponownie wzrost gospodarczy, a ich produkt krajowy brutto zwiększy się w 2021 roku o około 5 proc.

W ramach uchwalonego w środę wieczorem pakietu poważnie osłabiona pandemią koronawirusa gospodarka RFN ma uzyskać wsparcie finansowe wartości 130 mld euro. Zdaniem Altmaiera, pojawiła się w ten sposób szansa, by Niemcy wyszły z kryzysu wzmocnione.

Powszechnie przewiduje się, że bieżący rok przyniesie Niemcom głęboką recesję.

Minister wskazał na korzyści z zapowiedzianego wypłacenia każdej rodzinie jednorazowych premii w kwocie 300 euro na każde dziecko. Zadeklarował również swą pewność, że konsumenci odczują efekty wprowadzonej na okres sześciu ostatnich miesięcy bieżącego roku redukcji stawek podatku VAT. Dodał, iż życzy sobie, by producenci dołożyli jeszcze do tego obniżki własnych cen zbytu.

Naszym wspólnym interesem jest to, by gospodarka znów nabrała rozmachu - zaznaczył Altmaier. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj