"W związku z innymi planami zawodowymi podsekretarza stanu Michała Chyczewskiego i w uzgodnieniu z Ministrem Skarbu Państwa Aleksandrem Gradem, 10 kwietnia 2009 r. premier Donald Tusk odwołał Michała Chyczewskiego z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa" - czytamy w komunikacie MSP.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie powołania nowego wiceministra.

"Do czasu powołania nowej osoby, wiceminister skarbu Joanna Schmid przejmie projekty, które realizował wiceminister Chyczewski" - dodał Wewiór.

Wniosek w sprawie odwołania Chyczewskiego szef resortu skarbu skierował na początku kwietnia do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

MSP tłumaczyło wówczas, że Chyczewski ma inny pomysł na swoją dalszą przyszłość i wspólnie z ministrem skarbu uzgodnił, iż odejdzie z resortu. Również Chyczewski potwierdził w rozmowie z PAP, że decyzja o jego odejściu z MSP jest związana z planami zawodowymi i była uzgodniona z Aleksandrem Gradem. Nie chciał jednak zdradzić, gdzie odchodzi.

Chyczewski pełnił swoją funkcję w MSP od 20 listopada 2007 roku. Odpowiadał za nadzór nad Departamentem Instytucji Finansowych oraz Departamentem Integracji Europejskiej, Współpracy z Zagranicą i Pomocy Publicznej.

Ponadto nadzorował m.in. Narodowe Fundusze Inwestycyjne, sektor bankowy, instytucje rynku finansowego i kapitałowego, zakłady ubezpieczeń, fundacje, gry losowe i zakłady wzajemne oraz media.

W 2004 roku ukończył studia na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej. Studiował również na Uniwersytecie w Antwerpii.