Wartość polskiego rynku reklamy internetowej wyniosła w III kwartale 2009 r. 317,7 mln zł. Oznacza to wzrost o 15 proc. w skali roku.
Badanie rynku reklamy AD Ex zostało przeprowadzone przez IAB Polska i PricewaterhouseCoopers wśród najważniejszych firm polskiego rynku reklamy internetowej. "Jednocześnie oznacza to, że utrzymał się wzrost wartości rynku zanotowany w I półroczu 2009 roku" - czytamy w raporcie.
Z raportu wynika, że w III kw. 45 proc. przychodów reklamowych branży pochodziło z reklam typu "display" (wobec 47 proc. przed rokiem). Reklama SEM (Search Engine Marketing) generowała 27 proc. przychodów, podczas gdy 17 proc. przypadało na ogłoszenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zobacz
|
