Do grona najlepszych programów MBA dołączyły dwa kolejne – Executive MBA z Wielkopolskiej Szkoły Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Warsaw-Illinois Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia MBA cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo szacuje się, że absolwenci programów MBA zarabiają znacznie więcej niż osoby na tych samych stanowiskach bez dyplomu ukończenia takich studiów. Potwierdza to np. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak, z którego wynika, że na stanowisku dyrektora osoba bez dyplomu MBA zarabia niecałe 10 tys. zł, a absolwent MBA ponad dwa razy tyle.
Studia MBA na wielu uczelniach różnią się jednak jakością kształcenia. Aby przekazać potencjalnym słuchaczom i pracodawcom informacje o jakości danych programów, stowarzyszenie edukacji menedżerskiej Forum stworzyło Rating Programów MBA. W tegorocznej III edycji wzięło udział 38 programów z całej Polski. Aż 8 znalazło się w klasie mistrzowskiej. Kolejne zostały przyporządkowane do pozostałych klas ratingowych: profesjonalnej plus, profesjonalnej i aspirującej. Oceny programów dokonywał zespół pod przewodnictwem prof. Piotra Jędrzejowicza.
Patronem medialnym obecnej edycji projektu jest „Dziennik Gazeta Prawna”.
Rating MBA 2010 / DGP