Spółka Alda, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, pozyskała z emisji 0,55 mln zł. Debiut na rynku NewConnect planowany jest na przełomie roku 2011/ 2012, podała spółka w komunikacie.

"Akcje objęło pięciu inwestorów instytucjonalnych i trzech prywatnych. Spółkę wprowadzi WDM Autoryzowany Doradca. Pozyskane środki Alda chce przeznaczyć na rozwój strategiczny" - podano w komunikacie. „Kapitał od nowych akcjonariuszy zasili nasze środki obrotowe. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć zapasy produktów i skupić się na intensyfikacji procesu sprzedaży. W planach jest także rozbudowa i unowocześnienie posiadanego parku maszyn. Będziemy także potrzebowali większej powierzchni magazynowej" – powiedział prezes spółki Marek Fryc, cytowany w komunikacie.

Od momentu zarejestrowania nowej emisji, free float będzie wynosił 11%. Spółka poinformowała, iż planuje rozszerzyć działalność na rynki Ukrainy oraz Mołdawii. Przedsiębiorstwo prowadzi także rozmowy o uruchomieniu produkcji kooperacyjnej z producentem podzespołów samochodowych. W 2010 r. Alda wypracowała 7,36 mln zł przychodów i zanotowała zysk netto na poziomie 14,11 tys. zł.

Na koniec III kwartału 2011 r. spółka miała 6,93 mln zł przychodów wobec 5,04 mln zł rok wcześniej (wzrost o 37,5%). Zysk netto wynosił ponad 123 tys. zł i był wyższy o 583% od wyniku za ten sam okres 2010 roku.