Nowy tablet marki Apple, iPad 3, pojawi się na rynku już w marcu tego roku, podaje serwis "DigiTimes". Zdaniem dziennikarzy portalu, kolejna wersja gadżetu, iPad 4, ma pojawić się w sprzedaży już w październiku.

Takie informacje miały przekazać dziennikarzom "DigiTimes" osoby pośrednio związane z Apple. Źródłem informacji byli podobno dostawcy komponentów do gadżetów tej marki. Ich zdaniem, iPad 3 zostanie wyposażony w wyświetlacz HD o rozdzielczości 1536 x 2048 pikseli i baterię o znacznie dłuższej żywotności od tej, jaką posiadał jego poprzednik.

Zaledwie kilka miesięcy po premierze iPada 3 zadebiutuje na rynku kolejny model tabletu Apple, iPad 4. Co więcej, jak twierdzą informatorzy "DigiTimes", w tym samym czasie w sprzedaży pojawi się iPhone nowej generacji.

Jak dotąd nie ujawniono jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących iPada 4. Pojawiły się jednak spekulacje mówiące o tym, że zostanie on wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz.

Choć "DigiTimes" twierdzi, że obydwa tablety pojawią się w sklepach jeszcze w tym roku, to inne źródła sugerują, iż iPad 4 zadebiutuje dopiero w 2013 roku. Według nich Apple ma wypuścić na rynek w tym roku tylko iPada 3, jednocześnie produkując dalej iPada 2. Dodatkowo, jak twierdzą, firma ma w planach obniżenie cen iPada 2 do 399 dolarów, z chwilą wprowadzenia na rynek kolejnych modeli swych tabletów.

Reklama