ACE

Automotive Components Europe (ACE) podpisało z firmą Mobis list intencyjny dotyczący pięcioletnich dostaw żeliwnych zacisków i jarzm, o łącznej wartości 25 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie. "Jarzma będą dostarczane przez zakład Fuchosa (Hiszpania), podczas gdy zaciski będą dostarczane przez zakład Feramo (Czechy) do nowej fabryki Mobis na Słowacji" - podano w komunikacie. Grupa ACE jest liderem europejskiego rynku podzespołów motoryzacyjnych, specjalizującym się w produkcji elementów odpowiadających za bezpieczeństwo w samochodach osobowych.

BSC

Strona rosyjska wycofała się z negocjacji z BSC Drukarnią Opakowań (BSCDRUK) w sprawie zakupu i objęcia przez BSC akcji spółki Promis - podała BSC w komunikacie. "Powyższa decyzja strony rosyjskiej stanowiła odpowiedź na propozycje spółki dotyczące ustrukturyzowania i warunków transakcji, jakie zostały złożone stronie rosyjskiej w związku z ryzykami zidentyfikowanymi przez spółkę w procesach prowadzenia badania stanu podatkowego i finansowego Promis" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje, że nie wyklucza inwestycji na rosyjskim rynku po znalezieniu odpowiedniego podmiotu, który będzie spełniał oczekiwania spółki" - dodano. W październiku 2011 r. BSC Drukarnia Opakowań podpisała list intencyjny w sprawie kupna i objęcia akcji rosyjskiej spółki Promis. Przy założeniu zakupu i objęcia przez BSC docelowo łącznie 1.060.282 akcji Promis wartość transakcji miała wynieść 8,48 mln euro.

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank (GETINOBLE) wyemitował obligacje o wartości 241 mln zł, a środki z emisji przeznaczy na rozwój banku. Bank w pierwszym półroczu będzie chciał wyjść na rynek po dodatkowe 250-260 mln zł i liczy, że do końca 2012 roku jego współczynnik wypłacalności wzrośnie do ponad 11,5 proc. - poinformował PAP Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku. "W ramach emisji pierwszej serii obligacji popyt przekroczył ponad 280 mln zł, podczas gdy wartość serii wyniosła 200 mln zł. Stopa redukcji to blisko 30 proc. W drugiej transzy, która była dostosowana do wielkości popytu i obejmowała tylko duże kwoty, wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości 41,6 mln zł. Łącznie pozyskaliśmy z rynku 241 mln zł" - powiedział PAP Rosiński. Dzień wykupu obligacji został ustalony na 23 lutego 2018 roku. Stawką referencyjną był WIBOR dla sześciomiesięcznych depozytów, a marża wynosiła 3,75 pkt procentowego

Polimex-Mostostal

Polimex-Mostostal (POLIMEXMS) pozyskał od E.ON Energie Odnawialne zlecenie na budowę, w formule generalnego wykonawstwa, farmy wiatrowej. Wartość kontraktu wynosi 75 mln zł brutto - podał Polimex w komunikacie prasowym. Termin realizacji umowy ustalono na grudzień 2013 r.

Agora

Grupa medialna Agora miała 9,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2011 roku wobec 18,00 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. >>>>

Grupa medialna Agora prawdopodobnie wypłaci dywidendę z zysku za 2011 r. i będzie ona zgodna z polityką spółki, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Niemczyckiego.>>>>

Astarta

Astarta Holding, producent rolniczy działający na Ukrainie, zwiększyła zysk brutto o 45 proc. do 1,40 mld UAH, a wynik EBITDA - o 19 proc. do 1,25 mld UAH, podała spółka w komunikacie.>>>>

Budimex

Zarząd spółki budowlanej Budimex nie przygotował jeszcze rekomendacji dotyczącej podziału zysku za 2011 r., ale jej prezes Dariusz Blocher chciałby, aby na dywidendę przeznaczać 70 proc. rocznego zysku.>>>>

Spółka budowlana Budimex liczy na utrzymanie w tym roku przychodów na poziomie zbliżonym do 2011 r., kiedy wyniosły one 5517 mln zł, wynika z wypowiedzi prezesa Dariusza Blochera. Jego zdaniem, "trzeba będzie włożyć dużo wysiłku", by utrzymać ubiegłoroczny poziom rentowności. "W 2012 r. będzie trudniej. Poziom sprzedaży będzie zbliżony, a żeby utrzymać rentowność z 2011 r., będzie trzeba włożyć dużo wysiłku" - powiedział Blocher na spotkaniu z dziennikarzami. Dodał, że dużo będzie zależeć od wyników branży deweloperskiej. W 2011 r. Budimex miał 260,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 267,41 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 319,44 mln zł wobec 331,37 mln zł zysku rok wcześniej.

Robyg

Grupa deweloperska Robyg rozpoczęła prace nad uruchomieniem kolejnych etapów swoich inwestycji Lawendowe Wzgórza oraz Słoneczna Morena w Gdańsku. Do oferty trafi łącznie 154 nowych lokali, podała spółka w komunikacie. „Spółka wprowadza do sprzedaży 82 lokale z VI etapu powstającego na Jasieniu projektu Lawendowe Wzgórza oraz 72 mieszkania z VI etapu realizacyjnego osiedla Słoneczna Morena, które znajduje się na terenie dzielnicy Morena" – czytamy w komunikacie.

Integer.pl

Grupa Integer.pl dostarczy do Irlandii - w ramach pierwszego etapu umowy - 100 Paczkomatów InPost firmie Nightline Couriers w okresie najbliższych 10 miesięcy, poinformowała spółka w komunikacie. Wartość umowy to 2,5 mln euro. "Urządzenia staną - poza Dublinem czy Dun Laoghaire - także w 12 największych miastach Irlandii" - czytamy w komunikacie, w którym podano, że wartość kontraktu szacowana jest na 2,5 mln euro. "Zaczynamy od Irlandii, ale docelowo planujemy rozlokowanie 1350 urządzeń na Wyspach, z czego ponad połowa maszyn stanie w największych miastach tak lubianej przez Polaków części Europy. To również z myślą o nich prowadzimy ekspansję w tym regionie. Wierzymy, że popularność, jaką cieszą się Paczkomaty InPost w Polsce w naturalny sposób zachęci rodaków mieszkających na Wyspach do korzystania z tego rewolucyjnego na skalę świata rozwiązania. Jesteśmy przekonani, w szybkim czasie Irlandczycy, a następnie Brytyjczycy i Szkoci przyzwyczają się do tego, by zamawiać swoje e-zakupy wprost do Paczkomatów InPost" - powiedział prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Money Expert

Po połączeniu Money Expert i A-Z Finanse, Dom Maklerski IDMSA będzie posiadać łącznie 16% akcji firmy z opcją zwiększenia do 25%. Spółka, która będzie działać pod nazwą Money Expert, do końca 2013 roku zadebiutuje na rynku NewConnect, a w ciągu 18 miesięcy przejdzie na rynek główny warszawskiej giełdy, poinformował prezes DM IDMSA Grzegorz Leszczyński. >>>>

Zobacz też rekomendacjeWork Service

Work Service, spółka z branży HR, która 8 marca ma wznowić ofertę publiczną, zakłada, że w 2012 r. osiągnie 35,82 mln zł zysku netto oraz przychody na poziomie ponad 815 mln zł, podała firma. "Tak dobre wyniki naszej Grupy będą możliwe między innymi, dzięki akwizycji IT Kontrakt, która planowana jest na pierwszy kwartał br. W 2012 roku spodziewamy się bardzo dobrych wyników tej spółki. Przejmując IT Kontrakt, planujemy wdrożenie jej usług na rynkach czeskim, słowackim, niemieckim oraz rosyjskim,co dodatkowo wpłynie pozytywnie na osiągane przez nią wyniki finansowe. Jest to ważny element naszej strategii rozwoju, która oparta jest na umiejętnym przeprowadzaniu kolejnych przejęć na rynku HR" – powiedział prezes Tomasz Hanczarek, cytowany w komunikacie. Work Service planuje przeprowadzić na początku marca publiczną ofertę akcji serii L. Głównym celem emisji jest przejęcie wspomnianej spółki IT Kontrakt, która jest największa firmą w Polsce specjalizującą się w leasingu informatyków i programistów.Spółka rozpoczęła ofertę już w zeszłym roku, ale przesunięto ją ze względu na warunki na rynku kapitałowym. Wtedy cena maksymalna dla akcji w ofercie publicznej została ustalona na 6 zł co oznaczało, że teoretycznie wartość całej emisji może wynieść do 120 mln zł brutto.

Mostostal Warszawa

Mostostal Warszawa (MOSTALWAR) zawarł z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego umowę na kontynuację i zakończenie rozbudowy filharmonii, poinformowała spółka w komunikacie. Wartość kontraktu wynosi 35,17 mln zł brutto. "Umowa została zawarta pod warunkiem rozwiązującym, w związku z zapewnieniem części środków finansowych na raelizację przedmiotu umowy z dotacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Województwa Śląskiego, wobec czego Zamawiający zastrzega sobie prawo rozwiązania Umowy w przypadku, gdy finansowanie projektu zostanie wstrzymane" - czytamy w komunikacie. Spółka podała, że termin realizacji przedmiotu umowy ustalono na 16 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

JSW

W tym roku JSW będzie dążyć do utrzymania poziomu przychodów z 2011 r. i uważa, że cel ten jest osiągalny, jeśli spadek cen węgla na rynkach światowych nie pogłębi się - powiedział na NWZ spółki jej prezes Jarosław Zagórowski. "Jest dążenie, by utrzymać przychody w tym roku na poziomie porównywalnym do 2011. Jeśli się nie pogłębi spadek cen na rynkach światowych, to myślę, że się nam to uda" - powiedział Zagórowski.

Pragma Faktoring

Pragma Faktoring planuje przeznaczenie 80 proc. zysku wypracowanego w 2011 roku na wypłatę dywidendy. Na wypłatę za 2012 rok również ma zostać przeznaczony prawie cały zysk - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie prasowym. "W przeciągu najbliższego okresu akumulacja zysku nie będzie konieczna, gdyż obecny poziom finansowania dłużnego pozwala nam przynajmniej dwukrotnie zwiększyć dług i wykorzystać efekt dźwigni finansowej" - powiedział cytowany w komunikacie Jakub Holewa, wiceprezes Pragma Faktoring. Według szacunkowych danych, w 2011 roku Pragma Faktoring wypracowała 5,32 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 15,35 mln zł i 7,87 mln zł EBIT.