Spółka planuje pozyskać z rynku 5,7 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

"W dniu dzisiejszym spółka Inwestycje Alternatywne Profit rozpoczęła zapisy na akcje. W ramach swojej oferty prywatnej spółka planuje sprzedać 3 mln akcji (tj. 12,2% kapitału zakładowego). Łącznie z oferty IAP zamierza pozyskać 5,7 mln zł" – czytamy w komunikacie. Autoryzowanym doradcą a jednocześnie oferującym przy tej transakcji jest Dom Maklerski Capital Partners.

"Środki uzyskane z oferty prywatnej IAP chce w głównej mierze przeznaczyć na zwiększenie rentowności sprzedaży poprzez rozwój projektu pozyskiwania złota z rynku wtórnego. IAP koncentruje się na popularyzacji inwestycji w metale szlachetne w Polsce oraz oferowaniu szerokiej gamy asortymentowej i konkurencyjnych warunków zakupu kruszców" – czytamy dalej.

"Debiut na rynku alternatywnym NewConnect traktujemy jako realizację pierwszego etapu naszych założeń giełdowych, gdyż w dalszej kolejności zamierzamy zadebiutować na rynku głównym GPW. Uważamy, że wzrost zainteresowania inwestycjami alternatywnymi, w tym szczególnie inwestycjami w kruszce, a co za tym idzie rosnące z roku na rok wyniki finansowe IAP spowodują, że nasza oferta sprzedaży akcji spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów" - powiedział prezes IAP Mirosław Mejer, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że w 2011 roku odnotowała 30-proc. wzrost wolumenu sprzedaży złota. Grupa kapitałowa IAP w całym minionym roku uzyskała przychody na poziomie 155 mln zł, co stanowi wzrost o 98% r/r. Zysk netto wyniósł 4,8 mln zł, co oznacza wzrost o 33% r/r.