Grupa Mennice Krajowe (GMK), warszawska firma działająca na rynku inwestycji alternatywnych, zadebiutuje na rynku NewConnect w maju, podała spółka w komunikacie.

Spółka w I kwartale pozyskała 400 tys. zł z oferty prywatnej.

"Dla małych firm, działających na trudnym i specyficznym rynku najważniejsza jest rozpoznawalność i wiarygodność. Zdecydowaliśmy się wejść na NewConnect, żeby pokazać naszym obecnym i przyszłym klientom, że jesteśmy firmą poważną, która dba o wysokie standardy prowadzenia biznesu" - powiedział prezes Bartłomiej Knichnicki, cytowany w komunikacie.

Grupa Mennice Krajowe działa na tzw. rynku inwestycji alternatywnych. Specjalizuje się w obrocie złotem, srebrem, diamentami, przechowywaniem towarów inwestycyjnych oraz doradztwem w zakresie inwestycji w metale i kamienie szlachetne.

"Wielkość oferty była dla nas wtórna. Mamy wysokie kapitały obrotowe, które umożliwiają sukcesywnie wdrażać naszą strategię rozwoju" - zaznaczył Knichicki. W 2011 r. GMK miała 0,23 mln zł zysku netto i 13,6 mln zł przychodów. Knichicki szacuje, że w tym roku przychody wzrosną do poziomu 50 mln zł, a zysk netto przekroczy 1 mln zł.