Forsal logo

Polski rynek złomu: mafia kontratakuje

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
20 kwietnia 2012, 02:31
Na rynku złomu znów króluje uczciwy handel - cieszy się branża. Jednak przestępcy nie skapitulowali - alarmuje "Puls Biznesu"

Minął rok od zmiany przepisów dotyczących naliczania VAT na rynku handlu złomem. "Nieuczciwe podmioty, pozbawione dodatkowej marży z tytułu niezapłaconego podatku, straciły motywację do sztucznego zawyżania cen na rynku i skupowania jak największej ilości złomu" - twierdzi Piotr Szeliga, prezes Impexmetalu.

Mafia nie poddaje się jednak. "Firmy dążą do przywrócenia sytuacji sprzed zmian w naliczaniu VAT. Sposób jest prosty: przetop złomu, a potem jego sprzedaż w postaci półwyrobu - tym razem już z VAT" - dodaje Piotr Szeliga.

Legalnie działające firmy chcą jednak, by także ten proceder został ukrócony. "Należałoby więc rozważyć wprowadzenie takich samych zasad opodatkowania VAT wszystkich produktów, które powstały ze złomu, bez względu na ich postać" - uważa Piotr Szeliga.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj