"Nastroje inwestycyjne na wczorajszej sesji ponownie sprzyjały polskiej walucie. Złoty wyraźnie zyskał także po publikacji danych o sprzedaży detalicznej z Polski, które choć były niższe niż miesiąc wcześniej okazały się nieco lepsze niż konsensu prognoz. To umożliwiło złotemu podążanie za rynkami światowymi i zyskującymi już wcześniej walutami naszego regionu" - oceniają analitycy Raiffeisen Bank Polska.

Według nich pozytywnym impulsem dla ryzykownych aktywów była też konferencja po posiedzeniu Fed, w efekcie czego dzisiejsza sesja rozpoczyna się w dobrych nastrojach.

"Może to sprzyjać utrzymaniu wczorajszych zysków złotego. Póki co ostatnie umocnienie nie zmienia naszym zdaniem sytuacji w perspektywie najbliższych dni. Sygnałem do takiej zmiany byłoby utrzymanie kursu euro/złoty poniżej wspomnianej linii trendu wzrostowego. Po zakończeniu serii danych za marzec z Polski obecnie kluczowe dla dalszego ruchu na złotym będą nastroje na świecie, choć warto zwrócić uwagę na publikację zapisu dyskusji toczonej na ostatnim posiedzeniu RPP. W Europie w centrum uwagi znajdzie się dziś kolejna (po wtorkowej) aukcja włoskich obligacji, w drugiej połowie dnia z kolei uwaga rynku skupi się na publikacjach danych z USA" - zaznaczają analitycy.

W czwartek ok. godz. 9:45 za jedno euro płacono 4,1711 zł a za dolara 3,1460 zł. Kurs euro/dolar wynosił 3,1477.

W środę ok. godz. 16:35 za jedno płacono 4,1836 zł a za dolara 3,1708 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3190.

W środę ok. godz. 09:20 za jedno płacono 4,1942 zł a za dolara 3,1756 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3208.