Lepsze nastroje na światowych rynkach sprzyjają umocnieniu polskiej waluty, oceniają analitycy. Według nich złoty może kontynuować umocnienie.

"Nastroje inwestycyjne na wczorajszej sesji ponownie sprzyjały polskiej walucie. Złoty wyraźnie zyskał także po publikacji danych o sprzedaży detalicznej z Polski, które choć były niższe niż miesiąc wcześniej okazały się nieco lepsze niż konsensu prognoz. To umożliwiło złotemu podążanie za rynkami światowymi i zyskującymi już wcześniej walutami naszego regionu" - oceniają analitycy Raiffeisen Bank Polska.

Według nich pozytywnym impulsem dla ryzykownych aktywów była też konferencja po posiedzeniu Fed, w efekcie czego dzisiejsza sesja rozpoczyna się w dobrych nastrojach.

"Może to sprzyjać utrzymaniu wczorajszych zysków złotego. Póki co ostatnie umocnienie nie zmienia naszym zdaniem sytuacji w perspektywie najbliższych dni. Sygnałem do takiej zmiany byłoby utrzymanie kursu euro/złoty poniżej wspomnianej linii trendu wzrostowego. Po zakończeniu serii danych za marzec z Polski obecnie kluczowe dla dalszego ruchu na złotym będą nastroje na świecie, choć warto zwrócić uwagę na publikację zapisu dyskusji toczonej na ostatnim posiedzeniu RPP. W Europie w centrum uwagi znajdzie się dziś kolejna (po wtorkowej) aukcja włoskich obligacji, w drugiej połowie dnia z kolei uwaga rynku skupi się na publikacjach danych z USA" - zaznaczają analitycy.

W czwartek ok. godz. 9:45 za jedno euro płacono 4,1711 zł a za dolara 3,1460 zł. Kurs euro/dolar wynosił 3,1477.

W środę ok. godz. 16:35 za jedno płacono 4,1836 zł a za dolara 3,1708 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3190.

W środę ok. godz. 09:20 za jedno płacono 4,1942 zł a za dolara 3,1756 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3208.