Holenderski inwestor Panta Holdings kupił od polskiej spółki Amber Gold niemieckie towarzystwo lotnicze OLT Express Germany - poinformował w czwartek w komunikacie prasowym przewoźnik z Bremy.

Do Panta Holdings BV należy m.in. holenderski przewoźnik lotniczy Denim Airways. Spółka była też właścicielem linii VLM Airlines, które odsprzedano Air France/KLM.

OLT Express Germany poinformował w komunikacie prasowym o znalezieniu nowego inwestora. Dodał, że towarzystwo lotnicze z Bremy zamierza zrealizować zapowiedzianą wcześniej ekspansję na niemieckim rynku i rozbudować sieć tanich połączeń lotniczych z lotnisk regionalnych do miast w Niemczech i do innych w krajach europejskich. Od września OLT Express Germany przejmuje również linie Contact Air ze Stuttgartu.

Poszukiwania nowego inwestora dla OLT Express Germany rozpoczęły się zaraz po tym, gdy spółka Amber Gold zasygnalizowała, iż zamierza wycofać się z branży lotniczej. Na przełomie lipca i sierpnia br. polska linie OLT Express Poland i Regional złożyły wnioski o upadłość i zawiesiły wszystkie loty.

Firma OLT została założona w 1958 r. w Emden pod nazwą Ostfriesische Lufttransport GmbH, należy do najstarszych towarzystw lotniczych w Niemczech. W 2011 r. została przejęta przez polską grupę inwestycyjną Amber Gold i przemianowana na OLT Express Germany. Oferuje loty czarterowe, a także połączenia rejsowe m.in. z Bremą, Dreznem, Hamburgiem, Zurychem, Tuluzą oraz wyspą Uznam.