Wartość inwestycji to blisko 180 mln zł. Budowa rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Urzędu Miasta w Zgorzelcu Renata Burdosz, plan inwestycyjny zakłada, że na terenie miasta powstanie jeden z największych i najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych, w którym uruchomiona będzie linia do produkcji monolitycznych puszek dla branży kosmetycznej.

Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz podkreślił, że inwestycja będzie zachętą dla kolejnych przedsiębiorców zainteresowanych ofertą przygranicznego miasta. "To pierwsza od blisko 30 lat i bardzo ważna dla miasta inwestycja, która przyniesie nam ponad 300 miejsc pracy" - dodał.

Inwestor szacuje, że zgorzelecki zakład będzie w pełni zabezpieczał zapotrzebowanie na opakowania dla produkowanych przez firmę kosmetyków, które sprzedawane są w ponad 40 krajach.

Spółka Aerosol International należy do Maxim Gruppe, jednego z wiodących europejskich producentów wyrobów kosmetycznych, który ma pięć zakładów produkcyjnych w Niemczech, we Francji oraz na terenie Luksemburga.

"Zgorzelecka oferta, mimo że nie najtańsza, ma wiele atutów. Przede wszystkim miasto jest świetnie położone, co w naszym przypadku ma kluczowe znaczenie, bo nasza produkcja trafia na wschód i na zachód, ale też ma dobrą infrastrukturę i co równie istotne, dobre podejście do inwestora" - tłumaczył współwłaściciel Maxim Gruppe Rolf Giesen.

Projekt wybudowania w Zgorzelcu zakładu produkcyjnego uzyskał wysoką ocenę Ministerstwa Gospodarki, które przyznało 51 mln zł dofinansowania.

Nowoczesna fabryka będzie pierwszą inwestycją, która zostanie zrealizowana na terenie podstrefy Zgorzelec, która jest częścią Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.