Czas wakacji powoli dobiega już końca. Choć sierpień dla wielu osób (szczególnie dla rodziców, którzy zaczynają kompletować wyprawki szkolne dla swoich pociech) jest czasem zwiększonych wydatków , to jednak nawyk oszczędzania mimo wszystko powinien pozostać.

Konto oszczędnościowe dla nastolatka?

Jest to także dobry czas, by oszczędzaniem zainteresować także nieco starsze dzieci. Można na przykład założyć nastolatkowi konto oszczędnościowe i zaproponować mu wpłatę takiej samej sumy, jaką dziecko samo zaoszczędzi. Z pewnością zachęci to do poskromienia wydatków i oszczędzania na konkretny cel, na przykład na ciekawy wakacyjny wyjazd. Ma to również wartościowy aspekt edukacyjny, gdyż młoda osoba uczy się, że czasami trzeba sobie odmówić wielu drobiazgów, aby uzyskać coś większego i bardziej cennego.

Porównanie kont oszczędnościowych 2012. Przejdź na porównywarkę!

Warto się pospieszyć

Jeszcze tylko do 20 sierpnia skorzystać można z promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Ci zaś, którzy nie zdążą skorzystać z promocji w tym banku, niech się nie martwią. BGŻOptima gwarantuje niezmienność oprocentowania swojego konta oszczędnościowego aż do końca roku. Można więc założyć w tej instytucji konto oszczędnościowe, aby nie trzymać swych oszczędności w skarbonce, gdzie nie przynoszą one niestety zysków.

Czy będą zmiany?

Wszystkich, którzy zastanawiają się, czy sierpień przyniósł zmiany w czołówce rankingu na wstępie informujemy, że tak się nie stało. Zwycięzcą rankingu po raz kolejny zostało db Konto Oszczędnościowe 24H Deutsche Banku PBC. Tak więc ten właśnie bank zgarnia kolejny złoty medal. Drugie miejsce na podium nadal należy do Konta Oszczędnościowego Banku Millennium, choć może zmienić się to w przyszłym miesiącu. Jego promocja trwa bowiem tylko do 20 sierpnia. Trzecie miejsce (również jak miesiąc temu) należy do Konta Oszczędnościowego BGŻOptima, który oferuje promocyjne oprocentowanie do końca roku.

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł sierpień 2012
poz. Bank Nazwa produktu Oprocentowanie (nominalne) Odsetki w PLN po miesiącu (po podatku)
1Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 8,10%* 54,67
2Bank Millennium Konto Oszczędnościowe (nowe środki) 7,00% 47,25
3BGŻOptima  Konto Oszczędnościowe 5,80% 43,87
4BNP Paribas Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,50%* 37,13
Bank DnB Nord Konto Oszczędnościowe 5,50% 37,13
5Polbank EFG Rachunek Codzienny Sukces 5,00%* 33,75
6Toyota Bank Konto Oszczędnościowe 4,85% 32,74
7Meritum Bank Konto Oszczędnościowe 4,75% 32,06
8Alior Bank Konto Oszczędnościowe 4,35% 29,36
Alior Sync Konto Oszczędnościowe 4,35% 29,36
9Bank BPH Konto Oszczędnościowe Sezam Oszczędzam Plus 4,25%* 28,69
10Deutsche Bank  db Konto Oszczędnościowe 24H 4,09%* 27,61
Stan na 7 sierpnia 2012 r., źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków
*Kapitalizacja dzienna

Porównaj online konta oszczędnościowe i załóż online!

Koniec roku zbliża się coraz większymi krokami. Czy db Konto Oszczędnościowe utrzyma pozycję lidera? Czy pojawi się jakiś nowy ciekawy produkt, który zachwieje rynkiem kont oszczędnościowych? A może pojawi się jakaś korzystna alternatywa? Jeśli coś takiego nastąpi z pewnością przeczytacie o tym w kolejnych rankingach.